Uko Group A.Ş.
 

Bizden Haberler

Mart 16

Uko Group Kapasitesini %70 Artıracak

Uko Group  Kapasitesini %70 Artıracak

Dünya gazetesinde, Uko Group Genel Müdürü Sn. Bayram Aldemir ile yapılan sektörün ve firmanın geleceği ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı röportajımız;

Aldemir Holding bünyesinde faaliyet gösteren Uko Group, 2 milyon euro’luk makine ve teçhizat yatırımı yaparak kapasitesini %70 artırmayı planlıyor. Kauçuk sektöründe 20 yıldır faaliyet yürüten firma, bu yıl Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında büyümeyi hedefliyor. 2017 yılında, geri dönüşüm tesisini devreye aldıklarını belirten Aldemir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Aldemir özellikle 2012 yılından beri üretim faaliyetlerini yeni teknolojilerle geliştirdiklerini söyledi. Küresel pazardaki değişimleri dikkatle takip ettiklerinin altını çizen Aldemir, “Grubumuz özellikle iç pazarda yüksek bir büyüme trendi yakaladı. Bu yılın, 2017 yılına göre bölgesel dengelerin daha da oturacağı bir dönem olacağını öngörüyoruz. Bu noktada yaklaşık 2 milyon euro’luk makine ve teçhizat yatırımımızla kapasitemizi %70 artırmayı planlıyoruz” dedi.

“Hedefimiz her yıl iki yeni ürün piyasaya sürmek”

Firmalarının 2017 yılında, 600 bin metrekare kauçuk kaplama ürün imalatı ve satışı yaptığını ifade eden Aldemir, büyümelerinin ise %35 olarak gerçekleştiğini vurguladı. Sektörün hammadede dışa bağımlılığının yüksek olduğunu kaydeden Aldemir, bu bağımlılığı azaltmak adına yoğun Ar-Ge faaliyetleri yaptıklarını dile getirdi. Aldemir, artan rekabet şartlarının Ar-Ge  çalışmalarını kaçınılmaz hale getirdiğine dikkat çekerek, “Bu doğrultuda bu yıl, globalde bir ilk olacak yüksek inovasyon değerli bir projeyi devreye alacağız. Ayrıca bu yılın başında çocuk oyun parklarına yönelik iki, ıslak zeminlere yönelik de bir ürünümüzü pazara sunduk. Hedefimiz her yıl iki yeni ürün piyasaya sürmek olacak” diye konuştu.

Bayram Aldemir, 2017’de 20 ülkeye toplamda 1,5 milyon euro’luk ihracat yaptıklarını belirterek, bu yıl özellikle Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında büyüme öngördüklerini ifade etti. Amerika ve Afrika kıtalarının da ana ihracat hedefleri arasında yer aldığı bilgisini veren Aldemir, “Ayrıca uzaktan satış yapılanmamız  UKOExpress ile yeni nesil EPDM ürünlerimiz UPFLEX ve iç mekan kauçuk zemin ürünlerimiz pazarda farklılık yaratıyor” açıklamasında bulundu.

“Ekolojik dengeyi sağlamaya yönelik projeler üretiyoruz”

Aldemir Holding bünyesinde Uko Group ve diğer firmalarının kayda değer istihdam sağladığını dile getiren Aldemir, “Ekolojik dengeyi sağlamaya yönelik projeler üretiyoruz. Geri dönüşüm tesisleri kurarak, sürdürülebilir bir gelecek için katkıda bulunuyoruz” dedi. Sektörle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Aldemir, kalitesiz ve regülasyonlara uymayan ucuz malzemelerin ilk sırada yer alan sorunlar olduğunu vurguladı. Aldemir, ayrıca ihracatta yurtdışındaki haksız rekabetin önlenmesi için devlet desteğinin devam etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Haberi pdf halinde indirmek için linke tıklayabilirsiniz.

Ekim 05

Osmanlı Park ve Kompan Distribütörlük Anlaşması

Osmanlı Park ve Kompan Distribütörlük Anlaşması

“UKO Group Ailesi olarak oyun parkı sektöründe müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin ve ürünlerin sorumluluğu çerçevesinde ki uygulamalarımıza bir yenisini daha ekledik. 20 yılı aşan sektörel tecrübesi ile sektörün liderinden OSMANLI PARK firmamız,1.100 çalışanı ve 300milyon Euro’yu aşan cirosu ile dünyanın “1. Numaralı” çocuk oyun grupları, dış mekan fitness ve park aksesuarları üreticisi KOMPAN firması (www.kompan.com) ile distribütörlük anlaşmasına vardı.
 
Osmanlı Park’ın doğayla uyumlu, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini dikkate alan oyun parkları ve spor ekipmanları vizyonu, KOMPAN’nın Türkiye Distribütörü olmamız ile daha güçlü bir anlam kazanmış oldu. Ülkemizde  beğenilen ve tercih edilen KOMPAN, 100’e yakın ülkede “Oyun ve Egzersizle daha iyi bir Dünya Mümkün” söylemi ile her yaştan kullanıncaya yüksek kaliteli, fonksiyonel, uygun bütçeli ürünler sunmaktadır.
 
Yeni işbirliğimizden aldığımız bu güçle, Osmanlı Park olarak, müşterilerimize alanımızda en yeni yenilikleri vermek ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktan memnuniyet duyacağız.
 
Saygılarımızla;”
 
“As the UKO group , additional to our experinces in playground industry, we offer   responsibility of the services and products to our customers.  With more than 20 years of sectoral experience, our sectoral leader company OSMANLI PARK had a distributorship agreement with  KOMPAN  group,the “1. Numbered “children’s playground, outdoors fitness and urban furniture manufacturer (www.kompan.com) with its  1,100 employees and over 300 million euros turnover.
 
With this strength we have acquired from our new cooperation, as Ottoman Park, we will be pleased to give our customers the latest innovations in our field and to maximize customer satisfaction.

Şubat 11

Oyun Grupları Çeşitleri Ve Özellikleri

Oyun Grupları Çeşitleri Ve Özellikleri

Çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için, birçok oyun grupları vardır. Bu oyun gruplarını birçok yerde görebilmeniz mümkündür. Yani çocukların bulunduğu her ortamda bu oyun gruplarından birine rastlayabilirsiniz. Örneğin, okullarda, büyük alışveriş merkezlerine, parklarda ve dinlenme parkurlarında bu eğlence malzemelerine rastlayabilirsiniz. Bugün sizlere oyun grupları ve oyun grubu çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu oyun gruplarını satın alarak, bahçenizde mini park ortamı oluşturabilirsiniz.
 
Ahşap oyun grupları çocukların çok ilgisini çekiyor
 
Ahşaptan üretilen birçok eğlence parkuru ve park konsepti, özellikle küçük çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Ahşaptan üretilen salıncak, kaydırak ve çocukların oynayabileceği diğer oyun parkurları çocuğunuzun sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Ahşabın, insan sağlığına zarar vermediği kanıtlanmıştır. Ahşap oyun parkurları, çocuğunuz için sorun oluşturmaz. Ahşap oyun grupları kategorisinde, ahşap merdiven, ahşap salıncak, ahşap kaydırak, ahşap çatıdan oluşan çeşitli oyun parkurları yer almaktadır. 
 
Metal oyun grupları, elektrostatik boyalardan, polietilen ve metal içerikli malzemelerden oluşturulan metal oyun grupları, özellikle park ve bahçelerde yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Çocukların bir kez binince inmek istemediği salıncaklar, eğlenceli tahterevalliler, upuzun kaydıraklar ve çeşitli figürlerden oluşturulan birçok dev oyuncaklardan oluşan bu oyuncak parkuru metal oyun grupları kategorisinde yer almaktadır. 
 Metal oyun gruplarını, çok sık görebilirsiniz. 
 
 Polieliten oyun grupları
 
Polieliten, malzemelerden yani plastik baz alınıp, ana maddesi olarak üretilen bu oyuncak parkurları birçok yerde kullanılmıştır. Bu oyun parkuru, diğer parkurlara oran ile daha uygun fiyata satışa sunulmuştur. Bu oyun grubunda da diğer oyun gruplarında yer alan polieliten salıncak, tahterevalli ve birçok kaydırak türü vardır. En eğlenceli parkurların üretildiği bu oyun grubunu çocuklar çok sevmektedir. Bu oyun grubunda ki oyun parkurları plastikten üretildiği için, çocuğunuza zarar verme ihtimali yoktur. 
 
 

Mayıs 14

Yapı Fuarını Tamamladık

Yapı Fuarını Tamamladık

2018 yılında Tüyap Kongre Merkezinde düzenlenen yapı fuarında siz değerli ziyaretçilerimizi ağırlamaktan büyük onur duyduk. Bir sonraki yıl, yeniden yapı fuarında görüşmek dileğiyle. Fuardan görütülere aşağıdan ulaşabilirsiniz.